Vízivás a böjt alatt

Böjtök közötti szünetben is fontos, de a  böjt alatt különösen fontos, hogy milyen vizet iszunk, a víznapon pedig a legfontosabb, mivel csak vizet veszünk magunkhoz.  A vízről könyvtárnyi irodalom van, nehéz kiválasztani a megfelelő módszert. Ezért én megint visszanyúlok a régi időkbe, hogy akkor mit ittak az emberek. Az összes Szent Könyv egyetért abban, hogy tiszta esővizet kell inni. Mindenki válassza ki hitének megfelelő "szak" irodalmat. Hát az esővíz fogyasztásával ma gondban lennénk, mert az esővíz manapság igencsak piszkos, gondolom a légszennyezés miatt. Ha végig követjük, a víz útját, addig amíg eső lesz, akkor világossá válik, hogy az esővíz, az gyakorlatilag desztilált víz.  Itt viszont van egy ellentmondás, mert én azt tanultam általános iskolában, hogy desztillált vizet ne igyunk mert meghalunk. Elmélkedjünk egy kicsit ezen! Meghalunk a tiszta víztől?

viz.jpg

Mi a víz az emberi szervezet szempontjából? Tápanyag? Nem hiszem, mivel kb. 0 kalóriás, ezzel a táplálékkal éhen halnánk. Ásványianyag pótlás? Hát ezt sem hiszem, bár az ásványvíz forgalmazók bőszen reklámozzák. Én vettem egy kis műszert, ami a vizben oldott anyagok mennyiségét mutatja. Végeztem ezzel méréseket, amelyek meggyőztek arról, hogy a vízzel a szervezetbe bevitt ásványi anyagok ki is jönnek onnan. Ennek is mint oly sok mindennek a neten utána lehet nézni. Álljon itt két példa: Magyarországon a csapból 300-500 mg/L oldott ásványi anyag tartalmú víz folyik. Izraelben, ahol a tenger vizét sótalanítják, azaz desztillálják, a csapvíz 100-150 mg/L oldott ásványi anyagot tartalmaz. Mindkettőt személyesen többször megmértem. Izraelben a statisztikák szerint töredéke a vesebetegek és a rákbetegek száma mint Európában. Hát ez nagyon érdekes! Akkor mi  is a víz az emberi szervezet számára? Szerintem nagyon sok minden, de a mi szempontunkból tekintve az oldó hatása  a fontos, tehát oldószer. Kioldja a bennünk lévő káros anyagokat, mérgeket. Mindenkire rábízom hogy mit hisz el ezekkel kapcsolatban, ezért mindenki olyan vizet igyon ami az ő hitrendszerébe belefér. Én már több mint negyedik éve csak desztillált vizet iszok, és még nem haltam meg, sőt sokkal jobban érzem magam, mint azelőtt.

Ezért azt javaslom, hogy a Tavaszi Nagyböjt alatt, mindenki  olyan tiszta vizet igyon, amilyet szeretne!

Egy kis segítség a víznapokra. Akinek nehezen megy a víznap, az segíthet magán úgy, hogy tesz a vizébe egy kis mézet és citromlevet. Fontos hogy kicsit tegyen bele, mert akkor lehetne méznap is, de ez víznap! Akinek az ízek hiányoznak, az könnyítésképpen igyon gyógyteákat. A teát is ürsesen, vagy egy pici mézzel, pici citrommal ízesítve. A víznap arról szól, hogy ha szomjasak vagyunk, iszunk, ha éhesek vagyunk, iszunk. Egész nap csak tiszta vizet iszunk, de azt sokat.

Aki szaunázik, gőzfürdözik,  vagy váltófürdőzik, az célszerűen tegye a víznapra. Ekkor viszont extrán sok vizet igyunk. És a sót se felejtsük el.

A Tavaszi Nagyböjt  alatt is minden hétfőn víznap van. Én egész évben, minden hétfőn víznapot tartok. Ez azt jelenti, hogy egész nap csak tiszta vizet, esetleg ízesítés nelküli gyógyteákat szabad inni.  Aki nem bírja, vagy azt gondolja, hogy nem bírja az próbálja meg délután háromig kibírni vizzel, esetleg teával, és háromkor egy könnyű kis zöldséglevest egyen. A böjt alatt sok tiszta vizet kell inni, nagyon sokat. Ha valaki nem tud, vagy nem akar desztillált vízhez hozzájutni, akkor igyon csapvízet, vagy nagyon alacsony ásványi anyag tartalmú ásványvizet. A víz oldószer a szervezet számára, kioldja a mérgeket, a 'mocskot', ezért jó ha 'üres', azaz nem tartalmaz oldott anyagokat. Mivel az emberi szervezet nem tud a vízből ásványi anyagokat kivonni, felvenni, ezért nem is kell benne lennie, és ha nincs benne, akkor több mérget, több 'szemetet' tud a testből kioldani. A böjtnek fizikailag az a célja, hogy méregtelenítse a testünket. Ebben nagy segítséget ad a sok tiszta víz fogyasztása.

Betegségben szenvedők ne tartsanak víznapot vagy kérjék ki orvosuk engedélyét! Különösen figyeljenek oda a cukorbetegek, és gyomorbajjal küszködők!

A böjt egészére érvényes, hogy a rendszeresen gyógyszert szedők, és a rendszeres orvosi ellátás alatt állók, illetve azok akik bármilyen betegségben szenvednek csak orvosi engedéllyel böjtölhetnek!

Felkészülés 2016. évi Tavaszi Nagyböjtre

Hétfőn 2016.02.29.-én elkezdődik a 2016. évi Tavaszi Nagyböjtre való felkészülés. Azért célszerű felkészülési időszakot tartani, hogy könnyebb és hatékonyabb legyen a böjt. A felkészülés,  felvezetés, vagy rékészülés minden esetben két részre van osztva, és mindíg két hétig tart. Ez a két hét abban segít, hogy a böjti táplálkozás elkezdésekor ne legyen olyan nagy stressz a testnek a megszokott táplálék megvonása, mert azt fokozatosan tesszük ez alatt a két hét alatt. Az első hét alatt fokozatosan el kell hagyni táplálkozásunkból a húst, húskészítményeket, belsőségeket és a tojást. Célszerű az első héten az alkohol fogyasztását is beszüntetni. A második héten a tejet és tejtermékeket hagyjuk el fokozatosan. Továbbra is célszerű hétfőn 'víznapot' tartani, továbbá szerdán és pénteken 'nyers napot' tartani, azaz nyers zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani. Valamint ajánlatos a  vasárnapi utolsó étkezéskor vízben főtt kását enni.

Már a felkészülés ideje alatt törekedni kell a nagyobb mennyiségű tiszta víz fogyasztására. A felkészülés közben már célszerű elkezdeni a kovaföld fogyasztását.

Ez alatt a böjt alatt is fontos, hogy Mindenki csak saját felelősségére és saját elhatározásából böjtöljön.  Akinek gond van az egészségével az csak orvosi engedéllyel és felügyelettel böjtöljön!

Üdvözlök minden régi és új böjtölőt Tavaszi nagyböjtünk alatt!

Józsinak ezt jelenti a böjt...

Józsi Barátom leírta, hogy Neki mit jelent, mit adott a böjt. Engedélyével közreadom gondolatait!

Köszönöm Neked Józsi!

Mire is jó ez a böjt?!

Ha az ember tudta volna, hogy mennyit fog elesni mire meg tanul járni, talán soha nem egyenesedik FEL!!! Sokan vágyunk a szépre, jóra, mennyországra, szabadságra stb., de egy gond azért mégis van ezzel, mégpedig az, hogy tudjuk mennyit fogunk "elesni" mire megtaláljuk. Néha belegondolunk, hogy milyen jó lenne ha ... meg akkor így kéne..., és akkor tudnék akár böjtölni... Amúgy meg örüljünk, hogy van mit enni!!! J :-). Sokszor kell valamit feladni azért, hogy rájöjjünk azért adtuk fel ennyiszer, mert ennyiszer hiányzott az a bizonyos valami. Na, ilyenkor vagyunk az út elején, de már csak egy " pici" kellene. Érzed már azt, hogy csak Te vagy és az a .... aki ellenáll. És akkor elkezded. Na, jó nincs hús! Majd sajt se, semmi tejtermék. És lassan jön a gondolat, hogy akkor mi?! Csak a zöld? És meddig? És miért? És lassan eljutunk addig a pontig, amikor még a száraz pirítós is a mennyekbe visz. :-) (még hátra van szabadság :-)) És újra jön, és jön.. miért csináljam ÉN ezt, - és kinek!!! Na, jó azért mennek le a kilók így azért csak könnyebb. (szebb is vagyok!) Akkor csak távozik lassan valami? Belülről érzed, hogy könnyebb minden, simább, lazább és szinte leszakadt valami. Igen! A gyomrodba érzed, de tudod, hogy ez egy kicsit másabb volt. Folytatod. De mintha valami megváltozott volna, lassabbnak érzed magad, de mégis hamarabb végzel mindennel. Nyugodtabb is vagy pedig több a dolgod. (jó ez így érzés) És szépen lassan a jönnek a víznapok számának a növelései. Az első nap "rutin" a második nap a harcos, és itt van a harmadik nap, a szabadság!!! Mosoly és az élet értelmének egy halvány értelme!!! Ez az érzés olyan, mint a bungee jumping!!!! Megcsinálod, de nem tudod elmagyarázni. J Rájöttél, hogy irányítható az a bizonyos "valami" !!! És a Jó az egészbe, hogy ehhez Nem Kell Senki "csak Te!!! Számomra ez a Szabadság!!!

Köszönöm szépen ezt Neked Drága Test-Vérem Zsolti!!!

Évának ezt jelenti a böjt...

Kedves Éva Barátném leírta, hogy Neki mit jelent, mit adott a böjt. Engedélyével közreadom gondolatait!

Köszönöm Neked Éva!

Kedves Látogató!

Engedd meg, hogy pár mondatban elmeséljem személyes tapasztalatomat a böjttel kapcsolatban. Amikor legelőször találkoztam a böjt fogalmával, Zsolt által, akkor elcsodálkoztam, hogy bír valaki ilyet megcsinálni? Hogy bírja ki, hogy ne egyen húst, tejterméket, főtt ételt hetekig? És a fő kérdés, hogy minek teszi ezt magával? És kijelentettem, hogy én aztán nem bírnám megcsinálni. De Zsolt eredményei magukért beszéltek, 50 kg mínusz 1 éven belül, azért ez dicséretes!! Az élet úgy hozta, hogy rászántam én is magam és belevágtam Zsolt segítsége, iránymutatása, támogatása mellett a nagy tavaszi böjtbe... Hogy magamról is írjak pár szót: nem vagyok az a szerencsés alkat, aki bármit megehet (de azért ettem). Könnyen felszaladnak a kilók rám, és enni is szeretek, ínyenc vagyok az ízek világában. 10 év és 2 gyerek után legalább, de inkább több, mint 10 kiló felesleg “gyűlt” össze rajtam. Mindig úgy voltam vele, hogy sportolással majd lefogyok, elmegyek mozogni, a kaját valamennyire visszafogom, de nem drasztikusan. Dehát két kisgyerek és egy elfoglalt férj mellett ez a sport valahogy sehogy sem akart összejönni, no meg tegyük, hozzá, hogy lusta is vagyok. Ezek mind mind csak kifogások. Visszatérve a böjtre, belevágtam. Nem volt könnyű az eleje. Első napja ráadásul víznap volt, de kibírtam, megcsináltam! Az első két hét fejben baromi nehéz volt, de fizikailag meglepő módon annyira nem, mintsem én számítottam rá. 5 hét alatt 10 kilót adtam le. 10 évet... Hihetetlenül felemelő érzés volt. A böjtök segítségével kitisztult a szervezetem, felerősödött az ízérzékelésem. Éreztem mi ízlik igazán, mire van igazán szükségem. Könnyen emészthető zöldség-gyümölcs terápiával egész nap energikus voltam, nem voltam fáradékony, nem voltam éhes sem. Ez volt a fizikai része a böjtnek. De mint tudjuk a böjtnek nemcsak fizikai, hanem szellemi “hatásai” is vannak. A böjt által jöttem rá, hogy mennyi erő van bennem, hogy bármire képes lehetek, ha teszek érte. Függetlenítettem magam az ételtől, ami nagy dolog egy kajafüggőnek. Kordában tudtam tartani az akaratomat, lenyugodtam, felszabadultam, kedvesebb, vidámabb lettem. Hogy viszonyult a környezet hozzám, a böjtölőhöz? Hát ahogyan én Zsolthoz először. Mi ez, valami vallási dolog, szekta, megörültem? Ők ezt nem bírnák ki. Először igyekeztem a környezetemnek is megfelelni, és rosszul esett a “kirekesztettség” érzése, de ma már tudom, hogy nem kell erre figyelnem, nekem kell jól éreznem magam a bőrömben, ez számít igazán. Meddig böjtöljünk, illetve hányszor? Tapasztalatból mondom, hogy böjtből sosem elég, hihetetlen hogy ezt leírom (majd ezt böjt közben is olvasnom kell), de így van. Minél többször, minél többet. Miért? Mert emberek vagyunk, körül vagyunk véve mindenféle “finomsággal”, aminek nem tudunk ellenállni, megvesszük megesszük, szeretjük. Minél több kell, ezek így vannak kitalálva, megalkotva, eladva. De a kilók ezáltal visszajönnek. No meg a szellemi mocsok is felgyűlik. De van jó hír!! Egy évben 4 böjt is van. Egy tavaszi nagyböjt (húsvét), egy rövidebb téli böjt (karácsony) és két kisebb nyári böjt (2x2 hetesek). Ezen böjtök segítségével karbantartható a fizikai egészségünk, tisztítjuk vele szervezetünket, és szellemünket is! Én mindenkinek csak ajánlani tudom!!

És köszönet Zsoltnak, hogy támogatásával megtaláltam az utat magamhoz!! Köszönöm!

Böjti időpontok

Felkészülés a 2016. évi Tavaszi Nagyböjtre:

2016. Február 29. - 2016. Március 13.

2016. Tavaszi Nagyböjt:

2016 Március 14. - 2016. Május 1.

A 2016. évi Tavaszi Nagyböjt levezetése:

2016. Május 2. - 2016. Május 15.

 

Felkészülés a 2015. évi Tavaszi Nagyböjtre:

2015. Február 9. - 2015. Február 22.

2015. Tavaszi Nagyböjt:

2015. Február 23. - 2015. Április 12.

A 2015. évi Tavaszi Nagyböjt levezetése:

2015. Április 13. - 2015. Április 26.

Felkészülés a Nyári böjtre: 

2015.  Június 1. - 2015. Június 14.

2015. Nyári böjt:

2015. Június 15. - 2015. Június 28.

A Nyári böjt levezetése:

2015. Június 29. - 2015. Július 12.

Felkészülés a Nyárvégi böjtre:

2015. Július 18. - 2015. Július 31.

2015. Nyárvégi böjt:

2015. Augusztus 1. - 2015. Augusztus 15.

A Nyárvégi böjt levezetése:

2015. Augusztus 16. - 2015. Augusztus 30.

Felkészülés a 2015. évi Karácsonyi böjtre:

2015. Október 31. - 2015. November 14.

2015. évi Karácsonyi böjt:

2015. November 15. - 2015. December 23.

A 2015. évi Karácsonyi böjt levezetése:

2015. December 24. - 2016. Január 07.

 

Felkészülés a 2014. évi Tavaszi Nagyböjtre:

2014. Február 17. - 2014. Március 2.

2014. Tavaszi Nagyböjt:

2014. Március 3. - 2014. Április 20.

A 2014. évi Tavaszi Nagyböjt levezetése:

2014. Április 21. - 2014. Május 4.

Felkészülés a 2014. évi Nyári böjtre: 

2014.  Június 2. - 2014. Június 15.

2014. Nyári böjt:

2014. Június 16. - 2014. Június 28.

A 2014. évi Nyári böjt levezetése:

2014. Június 29. - 2014. Július 13.

Felkészülés a 2014. évi Nyárvégi böjtre:

2014. Július 18. - 2014. Július 31.

2014. Nyárvégi böjt:

2014. Augusztus 1. - 2014. Augusztus 14.

A 2014. év Nyárvégi böjt levezetése:

2014. Augusztus 15. - 2014. Augusztus 28.

Felkészülés a 2014. évi  Karácsonyi böjtre:

2014. Október 31. - 2014. November 14.

2014. Karácsonyi böjt:

2014. November 15. - 2014. December 23.

A 2014. évi Karácsonyi böjt levezetése:

2014. December 24. - 2015. Január 07.

 

Év Nagyböjt kezdete Nagyböjt vége Katolikus Húsvét
2014. Március 3. Április 20. Április 20.-21.
2015. Február 23. Április 12. Április 5.-6.
2016. Március 14. Május 1. Március 27.-28.
2017. Február 27. Április 16. Április 16.-17.
2018. Február 19. Április 8. Április 1.-2.
2019. Március 11. Április 28. Április 21.-22.
2020. Március 2. Április 19. Április 12.-13.
2021. Március 15. Május 2. Április 4.-5.
2022. Március 7. Április 24. Április 17.-18.

 

Gökler Zsolt   

Parapszichológus,

Spirituális tanácsadó, 

Transzperszonális pszichológus,

http://www.facebook.com/aparapszichologus

http://www.facebook.com/bojtolesblog

http://bojtoles.com

bojtoles@gmail.com

+36/20/9-186-104

FORRÁSOK

A bojt.eblog.hu (http://bojtoles.com) oldalon ismertetett böjtöt, az alábbi segítségek és források felhasználásával állítottam össze:

KIRKO Ezoterikus Szabadegyetemi tanulmányaim;

A Szent Háromság Magyar Ortodox Egyházközség Debrecen, papi segítség, tájékoztatás;

Ortodox keresztény egyházi naptár 2014. c. kiadvány;

Paul C. Bragg és Patricia Bragg, A böjt csodája c. könyv;

Ruediger Dahlke, A tudatos böjtölés kézikönyve c. könyv;

Ruediger Dahlke, A böjtölés kézikönyve c. könyv;

Rüdiger Dahlke, Doris Ehrenberger, Testi és lelki megtisztulás c. könyv;

Rüdiger Dahlke, Súlyproblémák c. könyv;

Dr.Hellmut Lützner, A gyógyító böjt c. könyv;

Omraam Mikhael Aivanhov, A táplálkozás jógája c. könyv;

Tanulmányaim és saját megtapasztalásaim;

 

Köszönöm Mindenkienk a segítséget!

 

Gökler Zsolt   

Parapszichológus,

Transzperszonális pszichológus,

Spirituális életvezetési tanácsadó, 

http://www.facebook.com/GoklerZsoltParapszichologus

http://www.facebook.com/BojtolesBlog         

http://bojtoles.com                                     

bojtoles@gmail.com

+36/20/9-186-104